Jinekomasti Ameliyatı Fiyatı

adminJinekomasti Hakkında0 Comments

Jinekomasti Ameliyatı Fiyatı

Jinekomastinin cerrahi maliyeti ve ameliyat fiyatı sıklıkla sorulan soruların başında gelmektedir ve en çok aranan bilgi kaynaklarından biridir. Son fiyat jinekomasti ameliyatı maliyetine katkıda bulunana değişkenleri incelemeden ortaya çıkmamaktadır. Jinekomastiyi kalıcı olarak ortadan kaldırmak mevcut tedavi seçenekleri ve cerrahi tekniklerini incelemek gerekir. Erkeklerde meme büyümesinden kurtulmak iki tip alternatif yöntem vardır.

Birisi cerrahi olmayan ilaçla yapılan tedaviler diğeride cerrahi prosedürdür. İlaç ve alternatif yöntemlerle yapılacak jinekomasti cerrahisinden memenun olmayan ve iyi sonuç alamamaış kimseler için cerrahi müdahale tek yeöntemdir.

Jinekomasti Cerrahisinin Maliyeti Ne Kadar?

Jinekomasti ameliyatı fiyatı için kesin bir rakam yoktur. Çünkü cerrahın konumu, profili, sizin fiziki durumunuz, jinekomastininiz detaylı analizi dahil olmak üzere maliyetleri bir çok değişkenin belirlediğini göreceksiniz.

 

Değişkenler

Cerrahın konumu yeri: Yani ameliyatın yapıalcağı bölge fiyatları etkilememektir. Jinekomasti ve stetik operasyonlarda ülkemiz gelişmiş ve uygun fiyata sahip bölgelerin başında gelmektedir. Her onbinlerce insan estetik konusunda ülkemizi tercih etmektedir.
Cerrahın Profili: Hekiminiz geçmiş analizi sertifikasyonlar eğitimi ve bu konuda ki tecrübesi fiyatı belirleyen faktörlerdendir

Size cerrah seçimi yaparken fiyata göre değil kaliteye göre tercih yapmaya çalışmanızı tavsiye ederiz.

Anestezi: Kullanıalcak anestezi türü
Teknikler: Jinekomastiniz için kullanılacak teknik ve bu tekniklerin kombinasyonu. Ufak bir jinekomasti operasyonu lokal anestezi yarıdmıyla sadece liposuction yöntemi ile yürüyebilir.
Jinekomasti seviyesi: Jinekomasti 4 seviye olarak sınıflandırılmış. 1. seviye en düşükken 4. seviye ayrıntılı bir cerrahi operasyon gerektirmektedir. İçinde cilt daraltma meme başı ve çevresini yeniden konumlandırma yağ ve kas tabakasını meme altındaki tüm dokuyu düzenleme bulunabilir.

Bunlar jinekomasti operasyon maliyetlerini belirleyen ana faktörlerdir.

Sigorta (SGK) Jinekomastiyi Karşılar mı?

Jinekomasti masrafları ile ana konulardan biri bunu sigortanın karşılayıp kaşılmayacağıdır. Durumunuz kanser veya kritik tehlike barındırğı için bir müdahale gerektirmiyorsa özel ve sgk sigortası bunu karşılamaz. Yukarıda da bahsedildiği gibi nadiren bu tip sonuçlar vardır. Jinekomasti erkeklerde yaklaşık %99 psikolojik sorunlara yol açar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir